вадим ак-мурза

з початку був закон і закон був з богом і закон був бог

Previous Entry Share Next Entry
Внутриатомное равновесие
akmurza
«Если вы будете платить людям за то, что они бедные, больные и безработные,
скоро у вас все будут бедными, больными и безработными
» (В. А. Четвернин).

Во как. Опять товарно-денежные отношения. Товар - деньги - товар. Прямо таки универсальная формула счастья. Платим за подлость, лицемерие, предательство, на выходе имеем - подлеца, лицемера, предателя.

Был значиться человек хорошим, заплатили – стал негодяем. Допустим. В жизни всякое бывает. Вот только, если платить за честность, доброту и порядочность, получим ли на выходе: честного, доброго, порядочного?

А если за спасибо? Возможно вся закавыка в том, что считать товаром и деньгами. «Товар, функционирующий в качестве меры стоимости - есть деньги» (Карл Маркс).

С другой стороны, натуральные деньги сами являются товаром. К слову, фальшивые деньги - очень ходовой товар.

Итак. Деньги – это товар, товар – это деньги.

Осталось уразуметь, может ли человеческая благодарность стать деньгами, а человеческие добродетели - товаром? Благодарность - это достоинство. Достоинство - это благодарность.

Достоинство - благодарность - достоинство...

Вадим Ак-Мурза, 03-02-11 (кролик - кот - кролик...)


С. Дали. Внутриатомное равновесие, 1947 /art-on-web.ru

Макарий Великий: духовные беседы о совершенстве
Семь смертных грехов и Четыре последние вещи
Самые лучшие учителя нравственности и морали
Умирает старый пчеловод
Время - дитя вечности
Раб раба

  • 1

может ли человеческая благодарность стать деньгами, а

Як на мене, не може. І подяка не може стати грішми, і людські чесноти не можуть стати товаром. Мені здається, що тоді вони втратять свій сенс, якісно зміняться. Подякою ніби можна розплатитися: іноді деяким людям приємно отримати лише подяку, гроші їм не потрібні. Але це діє тільки на того, кому дякують, далі він не може розпоряджатися отриманою подякою чи якось перетворити її на товар, обмінявши на щось інше.))) Саме тому "спасибі в кишеню не покладеш")))))
Справжні чесноти товаром бути не можуть, бо порядна людина заздалегідь не продається, товаром може бути лише їх імітація, тобто, ліцемірство. Це найпопулярніший товар у світі, судячи з гонорарів політиків, політологів, політичних журналістів, всіляких шахраїв, керівників релігійних сект тощо. Тобто, продається оболонка чеснот, але - не зміст!

Дякую, дуже цікавий у вас блог. Є, про що подумати.)))

Re: может ли человеческая благодарность стать деньгами,

отже, твердження Четверніна: «Если вы будете платить людям за то, что они бедные, больные и безработные, скоро у вас все будут бедными, больными и безработными» - не більше, ніж - оксюморон?

Re: может ли человеческая благодарность стать деньгами,

Ні. Розглянемо пенсії. Хіба старість - товар? Але ж виходить, що люди отримують гроші лише за те, що вони старі. Існування мінімалки підтверджує це.
Почуття та емоції не можуть бути товаром, бо без щирості вони втрачають цінність, а знаходження в певному віці, очевидно, може. Щось на кшталт роботи, куди приймають за певними ознаками. Або приклад дівчин - моделей, протилежний бабцям. Молоді, красиві, тим і заробляють. Зовнішний вигляд - ще один бік цього, виходить.
У той самий час, як бабці та дідусі, що погоджуються брати участь, наприклад, у демонстраціях під виглядом ветеранів (а самі ними не є, але років мають багато, виглядають старими, тому молодь може прийняти їх за ветеранів) - явно торгують своєю старістю.
До речі, ніколи раніше не думала про це. Дякую вам, що підняли таку цікаву тему.)))

  • 1
?

Log in

No account? Create an account